Český bridžový svaz

  • Různé zajímavosti
  • Zveřejněno 24. prosince 2019
  • Lucie Kohutová

Shrnutí bridžové sezóny 2019

Shrnutí bridžové sezóny 2019

S přicházejícím závěrem roku přinášíme přehled hlavních bridžových otevřených i juniorských soutěží konaných v roce 2019 s českou stopou účasti.

Zakončení sezóny 2019

Přiblížil se závěr roku 2019 a naše redakce opět přináší shrnutí aktuální sezóny. Tentokrát jsme se rozhodli spojit výčet nejprestižnějších tuzemských turnajů se zmínkou juniorských úspěchů jak v České republice, tak v zahraničí. Během předchozího roku došlo k přípravě několika změn a aktualizací, které jsme letos aplikovali a které souvisely mimo jiné s větší transparentností a propagací českého bridže. 

Většina informací, pozvánek, článků a dalších materiálů dostupných na oficiálních internetových stránkách byla přeložena do anglického jazyka. Kromě toho se podařilo úspěšně kontrolovat fungování Facebooku Českého bridžového svazu, který nám umožnil efektivnější komunikaci a kontaktování především zahraničních bridžistů, zejména kapitánů mládežnických reprezentací.

Pokud máte k našemu působení nějaké připomínky, výhrady či návrhy, neváhejte administrátory kontaktovat osobně, prostřednictvím e-mailu ucbs@seznam.cz nebo Facebooku.

Výsledky největších českých turnajů v roce 2019


CZECH BRIDGE TOUR

Výsledky: 

1. místo: Svoboda Otakar

2. místo: Janas Adam a Tomis Zdeněk


CELOSTÁTNÍ LIGA

Výsledky:

1. místo: Baník Havířov (Botur, Klemš, Kolek, Kopecký, Melčák, Vojtík)

2. místo: JaS (Filip, Hebák, Macura, Macurová, Medlín, Medlín, Volhejn, Volhejn)

3. místo: Acol (Diamant, Hnátová, Kohutová, Kurka, Pavlík, Scháňka, Spálovský, Svoboda)


MČR IMP

Výsledky:

1. místo: Martynek Jan ml. - Šlemr Jakub

2. místo: Klemš Erik - Melčák Martin

3. místo: Svoboda Otakar - Svobodová Pavla


MČR TOP

Výsledky:

1. místo: Kolek Lukáš - Macura Milan

2. místo: Šlemr Jakub - Vozábal David

3. místo: Králík František - Žylka Kamil


MČR MIX

Výsledky: 

1. místo: Hnátová Daniela - Scháňka Martin

2. místo: Svobodová Pavla - Svoboda Otakar

3. místo: Erdeová Jana - Textor Michael


POHÁR ČBS

1. místo: Rezervní trumfy (Klemš, Kopecký, Šlemr, Vozábal)

2. místo: 4Horsemen (Kolek, Macura, Medlín, Medlín)

3. místo: die Schadenfreude (Bahník, Melčák, Pulkrab, Vojtík, Žylka)


HRÁČ VEDOUCÍ ŽEBŘÍČEK RANKING

Svoboda Otakar


NEJLEPŠÍ HRÁČ SEZÓNY 2019

Svoboda Otakar


Juniorské úspěchy a ocenění za rok 2019


WHITE HOUSE JUNIOR INTERNATIONAL

Datum konání: 25.-29. 3. 2019

Místo konání: Amsterdam, Nizozemsko

Výsledky:

1. místo: Denmark

9. místo: Czech Republic (Botur, Klemš, Kohutová, Kolek, Melčák, Vojtík)


FRANKFURT CUP

Datum konání: 19.-21. 4. 2019

Místo konání: Frankfurt, Německo

Výsledky:

1. místo: France 1

4. místo: Czech 1 (Němčík, Otradovcová, Tomis, Vávra)

9. místo: Czech 2 (Chrobok, Pavelka, Pyszko, Walach)


MISTROVSTVÍ EVROPY JUNIORSKÝCH TÝMŮ

Datum konání: 4.-11. 7. 2019

Místo konání: Stokke, Norsko

Výsledky U26:

1. místo: Sweden

9. místo: Czech Republic (Botur, Klemš, Kohutová, Kolek, Melčák, Vojtík)

Výsledky U16:

1. místo: Izrael

12. místo: Czech Republic (Gillar, Chrobok, Krása, Walach)


MISTROVSTVÍ SVĚTA JUNIORSKÝCH PÁRŮ

Datum konání: 20.-23. 8. 2019

Místo konání: Opatija, Chorvatsko

Výsledky U26:

1. místo: Urman Lior (ISR) - Ezion Amir (ISR)

4. místo: Kohutová Lucie (CZE) - Kolek Lukáš (CZE)

20. místo: Klemš Erik (CZE) - Vojtík Jakub (CZE)

Výsledky U21:

1. místo: Kopka Kacper (POL) - Kielbasa Tomasz (POL)

24. místo: Němčík Daniel (CZE) - Tomis Zdeněk (CZE)

28. místo: Kaštovský Ondřej (CZE) - Pyszko Adam (CZE)

43. místo: Otradovcová Zuzana (CZE) - Vávra Přemysl (CZE)

49. místo: Romanowski Čeněk (CZE) - Walach Vít (CZE)

Výsledky U26W:

1. místo: Indrebo Thea Lucia (NOR) - Oeberg Ida Marie (NOR)

11. místo: Dolanská Veronika (CZE) - Štrbová Barbora (CZE)


MISTROVSTVÍ EVROPY UNIVERZITNÍCH TÝMŮ

Datum konání: 23.-28. 7. 2019

Místo konání: Budapešť, Maďarsko

Výsledky:

1. místo: Koźminski University

2. místo: Charles University (Botur, Klemš, Kohutová, Kolek, Melčák, Vojtík)


LETNÍ JUNIORSKÉ SOUSTŘEDĚNÍ

Datum konání: 24.-31. 8. 2019

Místo konání: Čeložnice, ČR

Výsledky: 

Highscorer: Jan Kindl

Nejlepší dívka: Veronika Dolanská

Nejlepší hráč do 18 let: Ivo Walach


MLÁDEŽNICKÝ TURNAJ VE SZCZYRKU

Datum konání: 8.-11. 11. 2019

Místo konání: Szczyrk, Polsko

Výsledky U16:

1. místo: KBS Milkowice 1

4. místo: Czech Republic (Chrobok, Krása, Lysek, Vachtarčíková)


MLÁDEŽNICKÉ MISTROVSTVÍ STŘEDNÍ EVROPY

Datum konání: 29. 11. - 1. 12. 2019

Místo konání: Praha, ČR

Výsledky párů U26:

1. místo: Botur Michael - Vojtík Jakub (CZE)

2. místo: Ilzinš Janis - Maasik Martin (LAT)

3. místo: Luhaorg Raigo - Vahk Jasper (EST)

Výsledky párů U16:

1. místo: Bukat Aleks - Zimorski Sebastian (POL)

2. místo: Kasperczyk Lukasz - Stasik Michal (POL)

3. místo: Chrobok Filip - Walach Ivo (CZE)

Výsledky týmů:

1. místo: Czechia U26 (Botur, Klemš, Melčák, Vojtík)

2. místo: Poland U26

3. místo: SVK-LAT U26


Účast českých bridžistů na mezinárodních otevřených soutěžích


MISTROVSTVÍ EVROPY MIX

Datum konání: 22.-28. 2. 2019

Místo konání: Lisabon, Portugalsko

Výsledky:

1. místo: Sweden

23. místo: Czech Republic (Hnátová, Kohutová, Macura, Scháňka)


GERMAN BRIDGE TROPHY

Datum konání: 26.-28. 4. 2019

Místo konání: Berlín, Německo

Výsledky:

1. místo: K1 (Bulgary)

1. místo ve finále F: Biene Maja (Bouřa, Kopecký, Klemš, Králík)


51. WACHAUER BRIDGEWOCHE MAUTERN 

Datum konání: 4.-10. 8. 2019

Místo konání: Wachau, Rakousko

Výsledky týmové soutěže:

1. místo: BUCHLEV (Bahník, Bahníková, Buchlev, Schilhart)

 


VILNIUS CUP

Datum konání: 11.-15. 10. 2019

Místo konání: Vilnius, Litva

Výsledky párové Velké ceny Polska:

1. místo: Dragan Volodymyr - Porkhun Volodymyr

36. místo: Klemš Erik - Kopecký Michal

65. místo: Macura Milan - Johansen Lars Arthur

Výsledky týmové Velké ceny Polska:

1. místo: Olczyk (POL)

8. místo: 4 Horsemen (Klemš, Kopecký, Macura, Johansen)


EVROPSKÉ HRY MALÝCH FEDERACÍ

Datum konání: 20.-23. 10. 2019

Místo konání: Novi Sad, Srbsko

Výsledky:

1. místo: Romania

2. místo: Czech Republic (Klemš, Kopecký, Šlemr, Vozábal)

Děkujeme našim partnerům za jejich podporu při propagaci bridže, organizaci soutěží a podpoře našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

I Vy se můžete stát našim partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Funbridge
Moravskoslezký kraj
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner